تراورتن بهترین سنگ نمای ساختمان

تراورتن بهترین سنگ نمای ساختمان

تراورتن بهترین سنگ نمای ساختمان می باشد،برای اینکه دلیل آن را بدانید با ما در این مقاله همراه باشید.

استفاده از انواع سنگ نمای ساختمان، در ساخت و ساز خانه بسیار مهم است و تاثیر زیادی درآن دارد، زیرا نمای بیرونی در دید مردم و رهگذران قرار می گیرد. انواع سنگ نمای ساختمان در رنگ و جنس های مختلف وجود دارد که می توانید برای نمای بیرونی ساختمان خود از آن ها استفاده کنید. به طور کلی نمای بیرونی نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت ساختمان دارد و به عبارتی نشان دهنده هویت و یا شناسنامه ساختمان است.
برای انجام این کار یعنی اجرای نمای بیرونی ساختمان مصالح بسیار متفاوتی وجود دارد، که هر کدام از این مصالح از نظر ویژگی و شکل ظاهری با یک دیگر تفاوت دارند. در بین تمامی مصالحی که از آن برای نمای بیرونی ساختمان ها استفاده می شود، سنگ نما به نسبت دیگر مصالح طرفداران بیشتری دارد. یکی از متریال هایی که از زمان گذشته تا کنون در نمای ساختمان ها و قسمت های دیگر ساختمان نقش مهمی دارند سنگ های ساختمانی هستند. و به دلیل تنوع، مزایا و ویژگی های مفیدی و زیادی که دارند، در صنعت ساخت و ساز جایگاه خود را حفظ کرده اند.
از آنجایی که نمای ساختمان در صنعت ساخت و ساز اهمیت و ارزش بسیاری دارد، سنگ نما یکی از پر طرفدار ترین مصالح برای اجرای انواع معماری نماها و در انواع سبک های معماری من جمله، معماری نمای رومی،مینیمال،مدرن و ترکیبی کاربرد فراوانی را دارد.پر واضح است که می توان یک ساختمان ساده را با یک طراحی نمای سنگی و استفاده از سنگ زیبا که دارای رنگ و طرح مناسب باشد به یک ساختمان لوکس تبدیل کرد.

انواع سنگ نما بر اساس شکل ظاهری

در بین انواع سنگ نما مانند سنگ قواره،سنگ بادکوبه ای،سنگ بادبر یا چند رگه ای و سنگ پلاک امروزه کاربرد سنگ پلاک بسیار رایج می باشد.

سنگ پلاک چیست؟ و ارتباط آن با سنگ نما

سنگ پلاک اصطلاحی برای فروش سنگ های صیقلی و با ظاهری زیبا دارند و مقاومت کافی برای استفاده خارجی ساختمان را نیز دارند.سنگ های باریک که در کنار هم معمولا به صورت افقی و به صورت یک رنگ یا دو رنگ سایه روشن استفاده می شوند.به طور کلی امروزه استفاده از این سنگ در نماکاری کمتر شده است.

ابعاد مناسب برای برش سنگ نما

همانطور که می دانید سنگ نما از برش های کوپه سنگ که اولین خروجی معدن سنگ است فراوری می شود،پس هرچه کوپه سنگ کیفیت بیشتری داشته باشد می توان ابعاد بزرگتری را در در نمای ساختمان مورد استفاده قرار داد ولی به طور کلی سنگ با عرض چهل و طول دو متر مناسب برای استفاده در نمای ساختمان می باشد.
در مقاله دیگری در باره اسلب و سنگ کوپه به طور مفصل بحث خواهیم کرد.

ویژگی های مهم سنگ مناسب برای نمای ساختمان

 • سنگی که در نمای ساختمان به کار می رود بایستی خاصیت چسبندگی به ملات خوبی داشته باشد تا شل نشود و طول عمر نمای ساختمان بالا برود و در نهایت هزینه اجرای نما نیز مناسب باشد.
 • سنگی مناسب برای نما می باشد که در شرایط آب و هوایی مختلف ماندگاری و جلوه خود را حفظ کند به خصوص در شهرهای با شرایط آب و هوایی پر باران و دارای رطوبت بالا.
 • مقاومت در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش آن و تغییر رنگ ندادن سنگ نیز از ویِژگی های برجسته یک سنگ نمای ساختمان می باشد.
 • تنوع در رنگ سنگ نیز فاکتور مهمی در به کارگیری سنگ برای نمای ساختمان می باشد.

با توجه به موارد بالا حال به بررسی سنگ های مناسب در نمای ساختمان می پردازیم و مزایا و معایب هر سنگ را برای بر استفاده در نمای بیرونی ساختمان بررسی می نماییم.

سنگ نمای گرانیت بهترین گزینه برای نمای ساختمان های لوکس و لاکچری

درباره سنگ گرانیت و ویژگی های آن در مقاله دیگری صحبت کرده ایم در اینجا بایستی به این موضوع اشاره کنیم که سنگ گرانیت سنگی سخت و با دوام می باشد که برای معماری نمای داخلی و خارجی به وفور قابل استفاده می باشد از ویژگی های بارز آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.برای انتخاب و دسترسی به انواع گرانیت می توانید به صفحه دسته بندی سنگ گرانیت آلتون تاش مراجعه بفرمایید.

 • مقاوم بودن در برابر ضربه
 • مقاوم بودن در برابر نفوذ آب
 • با دوام در مقابل هوازدگی
 • جلا پذیر بودن بالای سنگ های گرانیتی
 • تنوع بالای رنگ

ولی به دلیل گران بودن هزینه استخراج و چسبنگی کم این سنگ (به دلیل متراکم بودن و تخلخل کم) به ملات که باعث بالا رفتن هزینه اجرای آن نیز می شود لذا برای هر ساختمانی صرفه اقتصادی ندارد و برای نماهای لوکس توصیه می گردد.البته در ادامه اشاره خواهیم کرد که امروزه تراورتن بهترین سنگ نمای ساختمان می باشد حداقل برای بازار ایران زیرا تراورتن قیمت بسیار خوبی دارد و برای کاربرد در نما بسیار مناسب است حتی برای نماهای لوکس.

سنگ نمای گرانیت بهترین گزینه برای نمای ساختمان های لوکس و لاکچری

سنگ نمای ماسه ای

در مورد سنگ های ماسه ای در مقاله های گذشته به صورت مفصل بحث کرده ایم و ویژگی های این سنگ را به طور کامل بررسی نموده ایم و کاربردهای این دسته از سنگ ها را نیز بررسی نموده ایم ولی به طور خاص استفاده از سنگ مرمریت در نما را به دلایل ضعف در چسبندگی به ملات و نیاز به اسکوپ و همچنین ضعف در مقابل اسیدها و شهرهای آلوده ای که بارانهای اسیدی دارتد مانند تهران پیشنهاد نمی کنیم .
سنگ مرمر و کاربرد آن در نمای بیرونی

آیا سنگ نمای مرمریت مناسب نمای ساختمان می باشد؟

به طور کلی جواب این سوال خیر می باشد زیرا که این سنگ در مقابل رطوبت پایدار نیست و کیفیت خود را از دست می دهد همچنین مناسب تابش زیر نور خورشید نیز نمی باشد ولی به دلیل تنوع در طرح و رنگ و مقاومت بالای آن در مقابل سایش، برای نمای داخلی ساختمان و برای دیوار و سنگ کف ساختمان بسیار مناسب است.

تراورتن بهترین سنگ نمای ساختمان

سنگ تراورتن از دسته سنگ های آهکی می باشد و با مرمر و مرمریت و سنگ چینی هم خانواده است ولی بهترین سنگ برای نمای ساختمان های اقتصادی و حتی لوکس می باشد. از مزایای این سنگ در نماکاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.برای دیدن انواع سنگ تراورتن می توانید وارد دسته بندی سنگ تراورتن شوید و سنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید و اگر سنگ خاصی مد نظرتان می باشد حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان و بهترین قیمت سنگ مورد نظر خود را سفارش دهید.

 • سنگ آهکی تراورتن مقاومت بالایی در آب و هوای سرد و گرم دارد.
 • این سنگ در مقابل اشعه فرابنفش تغییر رنگ نمی دهد.
 • در مقابل باران های اسیدی مقاوم است و برای شهرهای آلوده نیز مناسب است.
 • به دلیل تخلخل مناسب چسبندگی بسیار خوبی به ملات دارد.
 • تراورتن درای تنوع رنگ بسیار خوبی می باشد.
 • باید گفت که مقاومت به ترک تراورتن بالاتر از سنگ گرانیت می باشد.
 • قیمت پایین تر نسبت به گرانیت و مرمریت

با توجه به ویژگی های عنوان شده و بررسی تخصصی سنگ تراورتن در مقاله های دیگر می توان گفت که تراورتن بهترین سنگ نمای ساختمان می باشد.

سنگ چینی گزینه ای مناسب برای نمای ساختمان

سنگ چینی نیز از دیگر سنگ های آهکی می باشد. سنگ چینی تقریبا تمام خواص سنگ تراورتن را دارد و برای استفاده در به عنوان سنگ نما گزینه ای مناسب است و شاید یکی از مهمترین نقاط ضعف این سنگ متنوع نبودن رنگ آن باشد.

خرید و قیمت انواع سنگ نما در تهران، سنگ نما متری چند؟

به طور کلی سنگ بسته به جنس سنگ، نوع سورت سنگ،رنگ سنگ نوع و پیچیدیگی نما،بسته به اینکه از کدام معدن استخراج شده و نوع پرداخت و کیفیت پرداخت سنگ قیمت های مختلفی دارد.
لذا برای استعلام قیمت و خرید سنگ نما بهتر است با مشاورین آلتون تاش تماس بگیرید.با توجه به پیچیدگی هایی که در فرایند انتخاب و اجرای سنگ نما وجود دارد و اینکه آلتون تاش مجری اجرای نماهای لوکس و لاکچری نیز می باشد.استعلام قیمت و بستن قرارداد بعد از مشاوره و بازدید حضوری از شو روم سنگ و اسلب آلتون تاش واقع در شمش آباد تهران امکان پذیر می باشد.

در پایان و به طور خلاصه باید گفت که انتخاب سنگ نما وابسته به متراژ نما و پیچیدگی نما می باشد و ممکن است بسته به نوع پروژه و شرایط آب هوایی سنگ های متفاوتی استفاده شود ولی برای اکثر پروژه ها در ایران تراورتن بهترین سنگ نمای ساختمان می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن